Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Donoru diena

Redakcija

Autors • 28.11.2022.

Burtu lielums

Vakar J. Norviļa Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē notika tradicionālā donoru diena. – Vai jūs kādreiz esat ziedojis asinis? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Irēna: – To, ka šodien Madonā ir iespēja ziedot asinis, zināju, jo mana meita ir donore. Tie, kuri nodod asinis, dara ļoti labu darbu, jo glābj cilvēku dzīvības.

Madoniete Ligita: – Esmu bijusi aktīva donore. Asinis ziedoju četras reizes gadā – kādas 80 reizes jau noteikti esmu nodevusi. Sajūtas bija ļoti foršas, vienīgi pirmoreiz, kad mūs aizveda uz Rēzekni, mēs, meitenes, bijām nobijušās kā diegi, bet viss beidzās labi.

Madonietis Jānis: – Savulaik es biju ļoti aktīvs donors. Kā jau galdnieks, biju spēcīgs vecis, un mani šajā kustībā iesaistīja darbavieta, pat medaļu esmu saņēmis. Asinis nodevu trīs reizes gadā, vispirms 250, tad 400 ml. Nekas traģisks tas nav, to var katrs, ja, protams, ļauj veselība.

Lazdoniete Ilona: – Donoru kustībā iesaistījos pirms daudziem gadiem, tad pārtraucu, bet nu atkal šad tad labprāt nodotu asinis. Īsziņu ar aicinājumu piedalīties donoru dienā vienmēr saņemu pa telefonu. Noteikti to iesaku arī citiem. Visi, kas vien var, droši var nodot asinis, lai palīdzētu tiem, kam tas ir nepieciešams. Pēc tam pats arī labāk jūties, un asinis arī tiek atjaunotas.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ

29.11.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px