Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Domubiedru grupas „3 darbi Latvijai” aicinājums

Redakcija

Autors • 09.11.2009.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par domubiedru grupas „3 darbi Latvijai" aicinājumu 18. novembra novakarē, iededzināt svecīti logā vai iekurt ugunskuru pagalmā, bet pulksten 21, lai kur atrastos, vienlaikus dziedāt Latvijas himnu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Aina: – Katru gadu svecītes 18. novembrī esmu logā iededzinājusi un arī šogad darīšu tāpat. Tā ir ļoti skaista tradīcija. Arī aicinājums visiem kopīgi 18. novembrī nodziedāt Latvijas himnu ir ļoti laba iniciatīva. Katrs taču pulksten 21 var ieslēgt televizoru un pievienoties kopīgajam dziedājumam.

Zina Matisāne no Sarkaņiem: – Es zinu, ka šogad tiek rīkota šāda akcija, bet šaubos, vai tā sasniegs savu mērķi. Ar svecīšu iededzināšanu logā un kopīgu himnas nodziedāšanu ir par maz. Cilvēkiem vajag darbu, lai varētu nopelnīt iztiku savai ģimenei un darba meklējumos nebūtu jādodas uz ārvalstīm. Ir vairāk jārūpējas par cilvēkiem, tad būs arī lepnums par savu valsti.

Madoniete Valda Bērziņa: – Tā ir atbalstāma iniciatīva. Katrā ziņā svecīte logā ir jāiededzina gan par godu Latvijas dzimšanas dienai, gan pieminot un godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu. Arī himna ir jātur cieņā, pilsoņiem ir jāzina savas valsts himna, bet aicinājums neatkarīgi no atrašanās vietas visiem kopā dziedāt himnu, manuprāt, ir mazliet pārspīlēts.

Madonietis Jānis: – Iededzināt svecītes logos ir ļoti labs aicinājums, un to katrs varētu atbalstīt. Tas būtu skaisti, ja vienlaikus, īpaši pilsētā, logos tiktu iedegtas svecītes, un tas šajā pelēkajā laikā arī sasildītu. Taču, vai visiem vienā laikābūtu jādzied Latvijas himna, es gan nezinu.

Viesturs no Barkavas: – Es noteikti svecīti logā iededzināšu. Būtu labi, ja šajā akcijā aktīvi piedalītos arī jaunieši, kas maz ko zina par savas valsts vēsturi, tāpēc viņiem biežāk par to būtu jāstāsta un jāatgādina. Man savos gados pat grūti iedomāties, kā tas būtu, ja neatzīmētu savas valsts dzimšanas dienu. Tā taču ir svarīgākā diena Latvijas vēsturē.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px