– Kādas ir jūsu domas par valsts aizsardzības dienestu? – jautājām Ošupes pagasta „Liepsalās" sastaptajiem jauniešiem.
Aleksis: – Viss, kas saistīts ar militāro jomu, man ļoti patīk un uzrunā. Cik vien iespējams, pats visur iesaistos. Līdz ar to priecājos, ka ir atbalstīta valsts aizsardzības dienesta ieviešana. Vēl nezinot par obligāto dienestu, es jau biju nolēmis savu dzīvi saistīt ar militāro sfēru.
Svetlana: – Uzskatu, ka obligātais dienests ir nepieciešams. Manā skatījumā tas nāktu par labu gan puišiem, gan meitenēm. Zinātu, kā sevi aizstāvēt, ko darīt dažādās situācijās. Lai arī ir dzirdētas negatīvas atsauksmes par to, kāpēc nepieciešams obligātais dienests, tomēr tas būs ieguvums visiem.
Gvido: – Konkrētu viedokli par to paust šobrīd ir grūti. Ja būs nepieciešams, iešu. Protams, ir forši, ka tiks gūta jauna pieredze, prasmes un zināšanas. Doma nav slikta, un noteikti tas ir nepieciešams.
Artūrs: – Šobrīd mācos 9. klasē, ir savi plāni nākotnei, tomēr šis obligātais dienests tiem var ļoti patraucēt. Lai gan līdz 18 gadiem vēl ir laiks un noteikti turpināšu mācīties, bet daudz kas pa šiem gadiem var mainīties.
Viedokļus uzklausīja
AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
13.09.2022.