– Kādas ir jūsu domas par pašvaldību vēlēšanu pārcelšanu, tai skaitā arī saistībā ar pašvaldību iesniegtajiem pieteikumiem Satversmes tiesā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Dace: – Nav ne jausmas, kā būtu labāk, bet droši vien, ievērojot visus epidemioloģiskos pasākumus, tās varētu rīkot. Es gan, tāpat kā iepriekšējās vēlēšanās, neplānoju tajās piedalīties. Nav tādas intereses.
Madoniete Mārīte: – Gandrīz vai labāk būtu nogaidīt. Nav zināms, kāda būs epidemioloģiskā situācija valstī. Jocīgi būs arī tad, ja Satversmes tiesa lems par labu kādai pašvaldībai un strīdīgajos novados būs jārīko jaunas vēlēšanas.
Edvīns no Liezēres pagasta: – Organizējot vēlēšanas, ir iespējams ievērot visas epidemioloģiskās prasības, tāpēc vēlēšanas var notikt. Protams, ja Satversmes tiesa apmierinās kādas pašvaldības prasību, izveidosies interesanta situācija. Tas var skart arī mūs, jo arī Varakļāni grib pie Madonas, nevis Rēzeknes novada.
Madoniete Inga: – Laikam vēlēšanas tomēr nevajag pārcelt. Tā jau būs vasara, un, iespējams, epidemioloģiskā situācija būs uzlabojusies. Turklāt iespējams ievērot visas drošības prasības. Katrā ziņā es vēlēšanās piedalīšos noteikti. Taču man grūti pateikt, vai būtu jāsagaida Satversmes tiesas lēmumi un tikai pēc tam jārīko vēlēšanas strīdīgajos novados.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
9.02.2021.