Svētdien kinoteātrī „Vidzeme" tika uzsākta vēsturiskās daudzsēriju filmas „Emīlija. Latvijas preses karaliene" demonstrēšana. Tas ir septiņu sēriju stāsts par starpkaru preses izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu. – Vai jūs apmeklēsit kinoteātri „Vidzeme", lai noskatītos filmu par Latvijas preses karalieni? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Paulīna: – Ja būšu pie veselības, kinoteātris būs jāapmeklē un šī filma jānoskatās. Tas, ka Madonā joprojām ir kinoteātris, ir ļoti labi un vajadzīgi. Skatīties filmas uz lielā ekrāna ir pavisam kas cits nekā televizorā.
Madonietis Mārtiņš: – Beidzamajā laikā aiziet uz kinoteātri „Vidzeme" nav sanācis, bet, iespējams, filma par Latvijas preses karalieni uz to pamudinās. „Starā" esmu izlasījis, kurās dienās to kinoteātrī var noskatīties.
Rihards no Praulienas: – Kinoteātri „Vidzeme" es šad tad apmeklēju, bet par šo filmu vēl neesmu izlēmis – tomēr septiņas sērijas. Nav arī zināms, vai valdība saistībā ar „Covid-19" nenoteiks stingrākus ierobežojumus. Par Emīliju Benjamiņu esmu daudz lasījis, arī filmas fragmentus esmu jau redzējis.
Ilvija no Ošupes pagasta: – Mājās ir grāmata par Emīliju Benjamiņu, bet pagaidām nezinu, vai braukšu uz Madonu arī skatīties filmu par Latvijas preses karalieni. Varbūt gaidīšu, kamēr to rādīs televīzijā, bet varbūt, ka tomēr aizbraukšu uz Madonu un noskatīšos to uz lielā ekrāna.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
6.10.2021.