– Kādas domas un izjūtas jums raisa barikāžu laiks toreiz – 1991. gada janvārī – un tagad, gandrīz pēc 20 gadiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Oļegs: – Tagad ir citi laiki un citas izjūtas. Toreiz barikādēs tika aizstāvēta Latvijas neatkarības ideja, bet tagad ir jāšaubās, vai izcīnītā brīvība un neatkarība ir saglabājusies. Pēc miljardu lieliem aizņēmumiem izskatās, ka tagad lēmumus mūsu vietā pieņem citi…
Guntars no Bērzaunes: – Toreiz es vēl biju par jaunu, lai būtu starp barikāžu dalībniekiem.Domāju, ka bija vērts stāvēt uz barikādēm. Ieguvumi bija dažādi, bet, manuprāt, tie netika izmantoti. Tagad pārāk tālu esam aizgājuši Eiropas virzienā, tāpēc jāsāk skatīties atpakaļ. Daudzi ES lēmumi Latvijai ir pārāk sāpīgi. Tas attiecas gan uz kvotām, gan rūpnīcu slēgšanu, citiem vārdiem – viss Latvijas zelts, kā saka, ir apstādināts. Tagad gandrīz vai jāsaka, ka jāiet Ušakovam pa pēdām un jāmakšķerē Krievijas zelts Krievijā. Eiropa jau nepalīdzēs un nenāks pretī.
Madonietis Vladimirs:
– Es domāju, ka barikādēs nebija vērts stāvēt. Tagad dzīvot ir vēl grūtāk. Toreiz cīnījās par brīvību, bet uzkāpa uz grābekļa… Vajag atjaunot ražošanu, rūpnīcas, veicināt vidējo biznesu, lai paši kaut ko ražotu. Kamēr paši neražosim, tikmēr nebūs ne darba cilvēkiem, ne arī valstij ienākumu.
Madonietis Imants: – Nevienam nevajadzēja iet un stāvēt uz barikādēm, jo tam nav jēgas. Pēc barikādēm darbs Latvijā vairs nav vērtību mēraukla. Mēs taču izmirstam kā tauta! Nav ne zemes, ne kārtīgas Saeimas. Ja kāds šodien vaino Šķēli, viņš aizmirst, ka mums ir 100 parlamenta locekļu, kas pieņem likumus un ieceļ arī premjerus. Neviens jau īsti nesaprot, kas ir Saeimas deputāts, kādas ir viņa pilnvaras un atbildība.
Madonietis Fjodors: – Es domāju, ka barikādēs nebija vērts stāvēt. Pats es nebiju starp barikāžu dalībniekiem, bet tur bija daudzi mani paziņas, draugi un radi, un arī viņi jūtas ļoti vīlušies. Ja Latvijai kāds palīdzēs – vai tā būs Amerika vai Krievija, tad tā krīzi pārvarēs, bet pati saviem spēkiem – gan ne.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA