Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Autobusu šoferu narkoloģiskās pārbaudes

Redakcija

Autors • 28.04.2010.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, vajadzētu pastiprināt autobusu šoferu narkoloģiskās pārbaudes pirms došanās reisā? – pēc traģiskās nelaimes Baložos jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andris no Aronas pagasta: – Tā lieta Baložos ir diezgan miglaina, jo neviens jau nezina, kur un kad šoferis piedzēries un vai vispār piedzērās. Oficiālais ekspertīzes slēdziens vēl tikai būs. Es pats autobusos nebraucu, jo man ir sava mašīna. Iespējams, autobusu šoferu pārbaudes vajadzētu pastiprināt, bet raganu medības gan nevajadzētu izvērst.

Madoniete Inese: – Autobusu šoferus, protams, vajadzētu kontrolēt stingrāk. Katrā ziņā pārbaudes nevarētu būt formālas. Es autobusus izmantoju diezgan bieži. Pašai nav gadījies braukt autobusā, ko vada piedzēries šoferis, bet no citiem esmu dzirdējusi, ka ir arī tādi gadījumi, kad vadītājs autobusu vada neadekvāti. Pasažieriem pašiem vajadzētu reaģēt nekavējoties, ja ko tādu mana.

Madonietis Ārijs Sekste: – Šoferus noteikti vajadzētu stingrāk kontrolēt. Turklāt ne tikai ceļazīmes izsniegšanas brīdī, bet arī uz līnijas. Regulāri ir jārīko reidi un jāpārbauda, vai autobusa šoferis nav lietojis alkoholu. Es uzskatu, ka tas ir ārkārtīgi nepieciešami. Tas arī palielinātu pasažieru drošību.

Madoniete Ruta: – Pārbaudēm pirms reisa noteikti vajadzētu būt stingrākām. Arī no tā ir atkarīga pasažieru drošība. Visvairāk žēl, ja iet bojā bērni. Es diezgan bieži izmantoju sabiedriskā transporta pakalpojumus, bet man nav gadījies braukt autobusā, ko vada iereibis vadītājs. Madonas šoferi ir pieklājīgi un brauc stabili. Taču, ja nu tomēr šoferis ir piedzēries, arī pašiem pasažieriem nevajadzētu palikt vienaldzīgiem, bet gan būtu jārīkojas.

Madonietis Alfons: – Ja uzņēmuma rīcībā ir tādas ierīces, pārbaudīt vajadzētu ne tikai pasažieru autobusu vadītājus, bet pirms reisiem – visus šoferus. Arī pašiem pasažieriem vajadzētu būt aktīvākiem un nepieļaut, ka autobusu turpina vadīt piedzēries šoferis. Mobilie telefoni tagad ir gandrīz katram, un var taču arī izsaukt ceļu policiju.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px