– Kādas ir jūsu domas par atstarotāju lietošanu, īpaši tagad, kad pēc pulksteņa pagriešanas vienu stundu atpakaļ vakari būs tumšāki, un vai jums pašiem tie ir? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Irēna no Sauleskalna: – Atstarotāji ir jānēsā gan pilsētā, gan laukos, bet iedzīvotāji tos lieto vēl samērā maz. Sestdien, kad no Latgales braucām mājup, gājējiem uz ceļa tos neredzējām. Šāda attieksme vairāk ir skaidrojama ar cilvēku nolaidību vai aizmāršību, kad, izejot no mājām, neuzliek atstarotāju. Vislabāk jau būtu iegādāties apģērbu ar atstarojošajiem elementiem. Bērniem tas vispār būtu super, bet tāds apģērbs jau attiecīgi arī maksā.
Madoniete Daina: – Tas man ir vienmēr līdzi, citreiz – pat divi. Es domāju, ka rīkojos pareizi. Tumšā laikā cilvēks ar atstarotāju ir daudz labāk pamanāms. Gribas jau vēl kādu gadu nodzīvot… Daudzi, īpaši vecāka gadagājuma cilvēki, tos lieto, gandrīz katram tas ir pielikts pie somiņas vai citur. Savukārt jaunajiem labāk patīk ekskluzīvi atstarojoši piekariņi.
Viesturs no Praulienas: – Atstarotāji noteikti ir jānēsā, jo pretējā gadījumā šoferiem ir grūti pamanīt gājējus, īpaši, ja ir migla, kuri citreiz iznirst tikai dažus metrus pirms mašīnas. Vajadzētu atcerēties, ka nedrīkst iet pa ielas braucamo daļu. Tam ir domāti trotuāri, bet tur, kur to nav, redzot mašīnu, vajadzētu paspert soli malā.
Madoniete Monta: – Tos vajadzētu nēsāt, it sevišķi tumšajā laikā. Atstarotājs mājās arī man ir. Drošāk gan būtu iegādāties apģērbu ar atstarojošiem elementiem. Jaunieši jau ir diezgan izklaidīgi un, izejot no mājām, ne vienmēr tos uzliek.
Valentīna no Liezēres: – Tie ir vajadzīgi, un, redzat, man pie somiņas pat dienā ir pielikti divi atstarotāji. Tas rada drošības izjūtu, ka esi labāk pamanāms. Savukārt tumšajā diennakts laikā atstarotāju uzlieku arī uz piedurknes. Vēl man ir atstarotājs, kuru varu piestiprināt uz muguras.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA