— Ko domājat par valdības izsludināto ārkārtas situāciju lauksaimniecībā?
Zigfrīds no Meirāniem: – Pilnībā piekrītu, ka bija jāizsludina ārkārtas situācija. lauksaimnieki ne tikai nevar apstrādāt laukus, bet arī iekavējas saistības pret LAD. Gaidīsim labākus laikus, lai lauksaimnieki var saglābt to, kas vēl iespējams.
Ilga no Madonas: – Man tālu līdz lauksaimniecībai, bet domāju, ka ārkārtas situācija lauksaimniekiem šī gada nelabvēlīgā situācijā obligāti bija nepieciešama. Braucot pa laukiem, var redzēt, ka lauksaimniekiem iet grūti – visi sējumi izslīkuši.
Līga no Madonas: – Droši vien, ka lauksaimniekiem šogad iet traki, īpaši mūsu pusē. Iespējams, ka šo problēmu vajadzētu skatīties reģionāli. Cik esmu dzirdējusi, trakāk ir Latgalē, Vidzemē. Neesmu informēta, vai Kurzemē situācija ir tāda pati.
Edijs no Cesvaines: – Laikapstākļi šogad ir ļoti švaki. Domāju, ka ārkārtas situācija ir labākais risinājums. Cilvēkiem tas ir galvenais ienākumu avots, priekšā ziema un jāplāno, kā šajā situācijā rīkoties. Šogad slikta situācija ir visā valstī.
12.08.2025.