Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: „zirga gaļas skandāls”

Redakcija

Autors • 05.03.2013.

Burtu lielums

Vai „zirga gaļas skandāls" ietekmēs jūsu turpmāko izvēli, iegādājoties gaļas izstrādājumus, un vai, jūsuprāt, PVD būtu daudz stingrāk jākontrolē gaļas produkcija, ņemot vērā, ka Latvijā vispārpieņemta prakse kautuvēs esot noformēt zirga gaļu kā liellopu gaļu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis Starcis no Aronas pagasta: – Mani tas neietekmēs, bet var tikai pabrīnīties, ka tik tālu var aiziet, ka saražotā produkcija netiek kontrolēta. Es uzskatu, ka PVD būtu regulāri jāpārbauda produkcijas saturs, vai tas precīzi atbilst marķējumā norādītajam sastāvam, nevis jāpārbauda tikai tad, kad ir aizdomas, vai produkcija nesatur arī kādas cilvēka veselībai kaitīgas vielas. Pretējā gadījumā tajā var salikt visu ko.

Ingus no Madonas novada: – Man tas nav aktuāli. Gaļu es ēdu ļoti reti. Nekad to nepērku veikalos, lietoju tikai no zināmiem saimniekiem iegādātu gaļu. Bet droši vien to, ka gaļas produkcijā ir zirga gaļa, pats jau nevari noteikt, kamēr to nepasaka. Apēd un nezini, ko esi apēdis. Zirga gaļa gan nav trakākais gadījums.

Anita no Kalsnavas: – Līdz šim pie tā netika piedomāts, bet, manuprāt, visas produkcijas sastāvdaļas būtu precīzi jānorāda. Es jau esmu no tiem cilvēkiem, kas tam seko un, pirms pērku, izlasu, no kā produkts sastāv. Sevišķi uzpasēju bērnus, lai tos pasargātu no kaitīgām ķīmiskām sastāvdaļām. Saražoto pārtikas produktu kvalitātes kontrole noteikti ir jāpastiprina, pie tās ķīmijas jau tā esam par daudz pieraduši. Tagad, nopērkot dabisku desu, jau liekas, ka tā bez garšas uzlabotājiem nav ēdama…

Madonietis Jānis: – Protams, katram ir tiesības zināt, no kā produkts īsti sastāv, tāpēc kontrolējošajām iestādēm produkcijas sastāvam vajadzētu pievērst lielāku uzmanību.

Guntars no Cesvaines: – Man tas ir pofig. Manus pirkšanas ieradumus tas nemainīs. Kāda tur starpība, ko ēd – soju vai zirga gaļu, kaut gan, protams, tas, ka notiek tāda šmaukšanās, nav labi. PVD būtu stingrāk tas jākontrolē. Ne jau mēs, mazie cilvēciņi, varam to izkontrolēt.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px