– Kā jums patīk Ziemassvētku un Jaungada apgaismojums, kas daudzviet Madonā uzmanību šogad saista ar jauniem elementiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ilita no Praulienas: – Vienīgais, kur to līdz šim esmu pamanījusi, ir Saieta laukums (citur vēl nav gadījies būt). Saieta laukumā Ziemassvētkos katru gadu ir ļoti skaisti. Man ļoti patīk arī pie laternām piestiprinātie karodziņi, jo arī tie rada svētku noskaņu. Ziemassvētku laiks jau ir visskaistākais. Vienīgi mazie veikali, kuru Madonā ir daudz, varēja vairāk piedomāt pie svētku noformējuma. Tā nedaudz pietrūkst. Savukārt mēs Ziemassvētkus svinam uz tādas kā saliņas, dziedam Ziemassvētku dziesmiņas, un tad vienmēr uzsnieg arī sniegs.
Zinaīda Kirkopa no Sarkaņiem: – Ziemassvētku noskaņa pēc lielās traģēdijas Rīgā un divu personību aiziešanas mūžībā Madonā pamazām ienāk mūsu apziņā. Esmu pamanījusi, ka pilsēta tērpjas svētku rotās. No redzētā pagaidām vislabāk patīk Saieta laukums ar izgaismotām lampiņām, adventa vainagu ar četrām svecēm, lielo Ziemassvētku egli, kas šodien gan vēl nebija sapucēta.
Valdis no Vecpiebalgas: – Esmu iebraucējs, līdz ar to nevaru novērtēt svētku noformējumu Madonā, bet mūspusē visvairāk Ziemassvētku rotā jau ir tērpušies veikali. Pie mājām un dzīvokļu logos tas iedegas, tuvojoties Ziemassvētku vakaram. Gaismu jau Ziemassvētkos ļoti vajag…
Austris no Cesvaines: – Apgaismojums Madonā ir līdzīgs kā citviet. Arī pie mums, Cesvainē, pie apgaismes stabiem mirgo sniegpārslas. Taču par Ziemassvētku noskaņu, kamēr nav uzsnidzis kārtīgs sniegs un ir dubļi visapkārt, ir grūti runāt. Ar dažām uzsnigušām sniega pārslām ir par maz.
Madoniete Lāsma: – Pirmais, ko šogad pamanīju no Ziemassvētku apgaismojuma, bija izgaismotais koks Raiņa ielā iepretim Madonas kultūras namam. Tas uzreiz iekrita acīs. Tādu skaistu elementu gribētos vēl vairāk. Cerams, ka arī lielā egle, kuras iedegšanas pasākumu 7. decembrī esmu plānojusi apmeklēt, būs tikpat skaista kā citus gadus.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA