Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas

Redakcija

Autors • 22.12.2015.

Burtu lielums

Vai, neraugoties uz dabas untumiem un decembrim netipiski silto laiku un sniega trūkumu, jums ir tuvojošos svētku noskaņa, un kādas ir jūsu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Guntis no Murmastienes: – Pagaidām gan vēl īpašas noskaņas nav, bet dāvanas tiek gādātas. Tā ka viss notiks. Ziemassvētku rītā, kā ierasts, tiks ceptas piparkūkas, griezti salāti, klāts galds, lai vēlāk visi kopā ģimenes lokā pasēdētu pie svētku galda. Ziemassvētkos parasti nekur nebraucam, tie ir ģimenes svētki. Šie būs arī pirmie Ziemassvētki mūsu meitiņai, kas piedzima pirms mēneša. Gadumijā, tad gan parasti abi ar sievu aizdodamies uz kādu pasākumu vai balli, lai var riktīgi izdancoties.

Paula no Sarkaņiem: – Īpašas Ziemassvētku noskaņas nav, laikam tāpēc, ka šogad nav sniega un viss ir tik pelēks un drūms. Parasti uz Ziemassvētkiem visi kopā pušķojam eglīti, gādājam dāvaniņas, gatavojam tradicionālos ēdienus. Zirņiem noteikti uz galda vajag būt. Katrā ziņā tie ir svētki ģimenes lokā.

Ivars no Madonas: – Daļēji. Noskaņai ļoti pietrūkst sniega baltuma. Ziemassvētkos iesim uz luterāņu baznīcu, jo sievas kundze dzied korī un baznīcā būs Ziemassvētku koncerts. Vēlāk pasēdēsim mājās ģimenes lokā. Šobrīd uz svētkiem esmu atbraucis mājās no Norvēģijas, un tad jau ģimenes atmosfēra ir ļoti svarīga. Lai gan uz mājām cenšos atbraukt pēc iespējas visās svētku reizēs.

Rasma no Vestienas: – Noskaņa ir lieliska. Man tas, ka nav sniega, tieši patīk. Laicīgi tiek meklētas dāvanas un gādāts viss nepieciešamais svētku galdam. Tiks vārīti zirņi un cepti pīrāgi. Vajadzēs mazlietiņ pašiverēt pie plīts, bet tas jau nav grūti un ir patīkams pienākums, lai būtu, ko visiem galdā celt. Galvenais, ka bērni atbrauks ciemos. Būs jauki.

Ilona no Dzelzavas: – Nu tā – pa pusei. Mazlietiņ traucē tas, ka nav sniega, liekas, kaut kā pietrūkst – viss tāds pelēks, drūms. Taču dāvanas tiek gādātas, un arī eglīti noteikti pušķosim, jo mazajam vēl tikai seši gadi un viņam par to liels prieks. Varbūt atbrauks arī lielais dēls ar draudzeni. Ziemassvētki tomēr, manuprāt, ir gada skaistākie svētki.

Viedokļus apkopoja
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px