Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Ziemassvētku noskaņas

Redakcija

Autors • 22.12.2014.

Burtu lielums

Kādās noskaņās sagaidāt Ziemassvētkus – vai eglīti esat jau nolūkojuši un dāvanas sarūpējuši? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Lilija: – Ziemassvētkus sagaidīsim mājās – mēs atzīmējam gan katoļu, gan pareizticīgo svētkus un, protams, svinam arī Jaungadu. Latvijā taču dzīvojam, tās tradīcijas ir jāievēro. Noteikti būs eglīte, pirms Ziemassvētkiem to atnesīsim, un tā mūs priecēs līdz pat pareizticīgo Ziemassvētkiem. Visiem novēlu labu veselību, un dzīvosim visi draudzīgi – gan latvieši un krievi, gan citas tautības.

Madonietis Juris: – Ziemassvētkiem jau gatavojamies, ir eglīte, un gaidām ciemos atbraucam mazbērnus. Arī dāvaniņas ir sarūpētas. Sieva ir liela adītāja, daudz ir jau saadījusi, tā ka viss būs kārtībā. Galvenais – lai ir veselība, tad būs arī viss pārējais, un to katram arī novēlu.

Vilis no Sarkaņiem: – Mājās ir adventa vainags, un katru vakaru līdz Ziemassvētkiem tajā tiek iededzinātas svecītes. Ziemassvētkus sagaidīsim mājās un varbūt kādā no svētku dienām arī ciemos aizbrauksim. Arī dāvaniņas ir jau sarūpētas. Svētkos novēlu visu to labāko, bet galvenais – lai būtu veselība.

Madoniete Līga: – Ziemassvētku noskaņa jau ir. Ir arī liela svece ar skujiņām visapkārt, kas adventa laikā tiek iedegta. Arī nelielu eglīti mežā zem stigas esam noskatījuši. Eglītei jābūt, jo ciemos atbrauks mazbērni, bet citādi jau paši iztiktu ar egļu zaru. Esam padomājuši arī par dāvanām, nopirkuši grāmatas – lai tie, kas prot lasīt, tās lasītu paši, bet, ja neprot, lai priekšā lasa vecāki.

Madoniete Anna: – Eglīti nolūkojam dažas dienas pirms Ziemassvētkiem. Cepsim piparkūkas, paši gatavosim asinsdesas, tāpat lielākoties paši gatavosim gaļas produktus, un zivtiņas arī ir jau sagādātas. Tagad gan svētku galdam visu var ērti sapirkt, bet mums labāk patīk gatavot pašiem, tad sanāk mīļāk. Mums būs arī interesantas dāvaniņas. Mēs ģimenē rīkojam izlozi, un tā katrs tiek pie savas dāvaniņas. Visiem novēlu labu veselību, mieru, saticību, savstarpēju sapratni un draudzību.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px