1. decembris, kad transportlīdzekļiem obligāti līdz 1. martam ir jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, ir pavisam tuvu. – Vai savas automašīnas esat jau aprīkojuši ar ziemas riepām vai to vēl tikai šonedēļ darīsit? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Iveta no Sarkaņiem: – Kad iestājās auksts laiks, riepas tika arī nomainītas, lai braukšana būtu droša. Tā daru katru rudeni, negaidot noteikto datumu. Ziemā izmantoju riepas ar radzēm, kuras pavasarī nomainu pret vasaras.
Madonietis Jānis: – Es braucu ar vissezonas riepām, līdz ar to pie noteiktajiem datumiem nav jāpiedomā, bet otru mašīnu gan esmu aprīkojis ar divām priekšējām ziemas riepām. Līdz ar to ļoti slidenā laikā man ir izvēles iespēja. Pagaidām pa ledu šoruden nav nācies braukt, vēl jau pa jauno ceļu Cesvaines pusē ir jābrauc pa māliem.
Juris no Biksēres: – Automašīnu ar radžotām ziemas riepām aprīkoju novembra vidū, ar tām braukt tomēr ir visdrošāk. Pašlaik jau ceļi ir normāli, ledus uz ceļiem vēl nav bijis.
Genādijs no Sarkaņiem: – Riepas nomainīju pie pirmajiem mīnusiem. Ziemā izmantoju riepas ar radzēm, jo ceļā jādodas diendienā. Šoruden pa slidenu ceļu gan vēl nav sanācis braukt, šai ziņā laikapstākļi mūs lutina.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
26.11.2019.