Šonedēļ sinoptiķi sola pirmo sniegu un apledojumu uz autoceļiem. – Vai jau laikus gatavojaties ziemas sezonai un vai plānojat tuvākajā laikā nomainīt vasaras riepas uz ziemas? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem autovadītājiem.
Jevgēnijs no Madonas: – Domāt jau domāju, bet vēl neesmu aprīkojis savu auto ar ziemas riepām, lai gan man jau ir vissezonas riepas un daudz par to nav jāraizējas. Bet citiem autovadītājiem gan iesaku to darīt laikus. It īpaši tiem, kuriem garāks ceļš priekšā. Mums, tepat pa Madonu uz veikalu atbraucot, vēl nav tik traki.
Sanita no Sausnējas: – It kā jau sāku domāt, tomēr vēl pagaidām nemainīšu. Parasti to daru apmēram oktobra vidū. Kas notiks, ja tomēr sniedziņš pārsteigs? Braukšu prātīgi!
Aldis no Madonas: – Manai automašīnai vēl vasaras riepas, bet jau jāsāk domāt par nomaiņu uz ziemas riepām. Noteikto laiku – 1. decembri – negaidīšu. Arī citus gadus riepas nomainu laikus, kā parādās pirmais sals un sniedziņš. Katrā ziņā rīkojos tā, lai laikapstākļi nepārsteidz.
Juris no Ošupes pagasta: – Riepas savam auto jau esmu nomainījis, negaidot nedz salu un sniegu, nedz noteikto termiņu, līdz kuram vēl vairāk nekā mēnesis. Vienmēr to daru laikus, jo drošība uz ceļa ir pirmajā vietā un kāpēc gan vilkt garumā un pēc tam nervozēt.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
30.10.2019.