Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: ziemas riepas

Redakcija

Autors • 26.02.2019.

Burtu lielums

Tuvojoties 1. martam, kad automobiļiem vairs obligāti nav jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, Madonā sastaptajiem šoferiem jautājām: – Kā ir šogad – vai braukšanas apstākļi uz ceļiem jau ir tādi, ka var sākt domāt par riepu nomaiņu?

Guntis no Ošupes puses: – Es braucu ar vissezonas riepām, bet šoziem jau prasījās pēc ziemas riepām. Marta sākumā, lai gan likums ļauj, vēl ir par agru mainīt riepas. Parasti ziema vēl nav atkāpusies, pieturas sals, un ceļi vietām ir slideni.

Kaspars no Pļaviņām:
– Vēl jau kādu laiku ar ziemas riepām ir jāpabrauc. Ne jau visi ceļi ir tā tīrīti, ka tagad pa tiem droši varētu braukt ar vasaras riepām. Domāju, ka martā riepas vēl nebūs jāmaina.

Madonietis Gundars: – 1. marts ir tikpat kā klāt, bet par riepu nomaiņu vēl nedomāju. Vismaz kādas nedēļas divas noteikti braukšu ar ziemas riepām. Nupat šajās dienās arī vēl uzsniga, un slapjais sniegs, pieturoties salam, ātri pārvērtās ledū. Asfalts ir tīrs no ledus, ko nevar teikt par lauku ceļiem.

Ivars no Praulienas pagasta: – Braucot no Lubānas uz Madonas pusi, pārsteidz, cik daudz te ir sniega, bet Gaiziņkalnā, Bērzaunes pusē ir vēl lielāka ziema. Turpretī pie mums, Saikavā, vairāk izskatās jau pēc pavasara. Šoseja vairs nav slidena, bet atbrauciet uz „Kamatauskām" un redzēsit, ka tur ir īsta slidotava! Katrā vietā ir sava situācija. Droši vien Latvijā ir vietas, kur 1. martā ziemas riepas varēs arī mainīt, bet daudzviet tas tomēr vēl ir par ātru.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


27.02.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px