Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka no 1. decembra līdz 1. martam visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t, ir obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. – Vai jūs savam automobilim riepas esat jau nomainījuši? – jautājām Madonā sastaptajiem šoferiem.
Aleksandrs no Madonas: – Es riepas nomainīju jau oktobra sākumā, un daru tā regulāri, negaidot 1. decembri. Esmu šoferis ar stāžu, bijis arī tālbraucējs, tāpēc zinu, cik svarīgas automobilim ir riepas, it īpaši, kad sākas slidenais laiks.
Aivars no Murmastienes: – Es riepas parasti nomainu ļoti laicīgi, negaidot 1. decembri, tūlīt pēc pirmajām salnām. Bērni jāved uz mūzikas skolu, riskēt nedrīkst. Ceļi ir visādi – slideni un slapji, tā ka jābūt uzmanīgam un arī riepām jābūt labām.
Ēriks no Liezēres: – Ceturtdien tieši apmainīju, jo sola jau pirmos mīnusus un lieki riskēt nevajag. Šofera stāžs jau sniedzas ap 50 gadiem, tā ka zinu, ka piesardzībai ir jābūt. Citiem arī iesaku to darīt laikus, nevis gaidīt 1. decembri vai pirmo sniegu.
Modris no Mēdzūlas: – Jāmaina, katrā ziņā to tuvākajās dienās arī darīšu. Parasti vados pēc laikapstākļiem, un nu jau sola mīnusus. Riepas katrā ziņā ir viens no drošas braukšanas garantiem. Automašīnu vadu jau vairāk nekā 40 gadu.
Viedokļus apkopoja
BAIBA MIGLONE
20.11.2018.