– Vai jūs esat jau nomainījuši vasaras riepas pret ziemas? – tuvojoties 1. decembrim, datumam, kad drīkstēs braukt tikai ar ziemas vai vissezonas riepām, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ivars no Jaunpiebalgas: – Es braucu ar vissezonas riepām, līdz ar to neesmu piesaistīts šim datumam, kad vairs nedrīkstēs braukt ar vasaras riepām. Turklāt braukšana ar vissezonas riepām vismaz pie mana braukšanas stila ir gana droša, bet tiem, kas brauc biežāk, tās gan īsti neder, jo ziemā tomēr labāk braukt ar tai atbilstošām riepām.
Vilnis no Jaunpiebalgas: – Ja ir daudz naudas, tad, protams, var pirkt vasaras un ziemas riepas, bet, ja nav, tad jāiztiek ar vissezonas. Turklāt jāņem vērā, cik bieži sanāk braukšana. Ja intensīvi nebrauc, tad jau pēc trim gadiem riepas kļūst cietas un tās var mest projām. Tiem, kam ir vasaras riepas, tās gan, tuvojoties ziemai, laikus ir jānomaina, jo mīnus grādos tās paliek kā slēpes. Nav jau vairs tā, kā krievu laikos, kad varēja braukt ar nodilušām riepām, jo tā bija pavisam cita gumija. Tagad tām ir kaučuks klāt – nedod Dievs ar tādām braukt pa apledojušu ceļu!
Ilmārs no Ļaudonas pagasta: – Riepas mašīnai ir uzliktas ar visām radzēm. Vasaras riepas pret ziemas nomainīju pirms nedēļām divām, lai, uzsniegot sniegam, nebūtu jāstāv garās rindās servisos.
Māris no Gulbenes novada: – Riepas bez problēmām esmu nomainījis jau pirms laba laiciņa. Nekad jau nevar zināt, kad uzsnigs sniegs – 1. decembrī vai krietni agrāk. Ziemā obligāti ir jābrauc ar laikapstākļiem atbilstošām riepām. Ja riepas pasūta internetveikalos, tās var nopirkt daudz lētāk.
Jānis no Zelgauskas: – Riepas esmu nomainījis laicīgi, lai būtu droša braukšana, arī uzsniegot sniegam, un nebūtu jāstāv garās rindās, lai nomainītu riepas. Jau otro sezonu pēc speciālistu ieteikuma izmantoju poļu firmas ražojumus, un tām nav nekādas vainas.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA