Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: ziemas riepas

Redakcija

Autors • 27.11.2012.

Burtu lielums

Vai riepas, gatavojoties ziemas sezonai, esat apmainījuši laikus? – tuvojoties 1. decembrim, kad transportlīdzekļiem vasaras riepas ir jānomaina pret ziemas sezonai paredzētajām (gan ar, gan bez radzēm), jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Pjotrs: – Riepas es apmainīju apmēram pirms pusotra mēneša, kad uzsniga pirmais sniegs un kādu nedēļu turējās arī sals. Es vienmēr to daru laicīgi, atkarībā no laikapstākļiem, negaidot 1. decembri, lai būtu droša braukšana un neradītu avārijas situācijas.

Druvis no Ērgļiem: – Riepas ir nomainītas. Kā uzsniga pirmais sniedziņš, tā riepas tika nomainītas, kaut gan likums to it kā vēl neprasīja. Taču citādi Ērgļu pusē nemaz nevar. Ir jābūt labām ziemas riepām ar radzēm. Mums jau ir tāds klimats, kalni, ka bez ziemas riepām nevar iztikt. Bleķus locīt ir dārgāk, nekā nomainīt riepas.

Vitolds no Vestienas: – Riepas, protams, ir nomainītas, un tas tika izdarīts laicīgi, vēl pirms uzsniga pirmais sniegs. Riepas katru gadu mainu tad, kad gaisa temperatūra nokrītas līdz nullei vai nedaudz turas virs nulles, jo tad vasaras riepas paliek jau slidenas, bet, ja riepas ir apmainītas, var droši braukt gan pa dubļiem, gan pa sniegu.

Daumants no Cesvaines: – Es izmantoju vissezonas riepas. Man jābrauc gan pa zemes ceļiem, gan šoseju, bet tām nav nekāda vaina, braucot arī slidenā laikā. Par to pārliecinājos arī šoruden, kad uzsniga sniegs un nedaudz piesala arī ceļu segums.

Rīdzinieks Zintis: – Riepas mainu atkarībā no laikapstākļiem. Ja uzsnieg sniegs un ceļi kļūst slideni, riepas mainu daudz ātrāk, kā tas bija arī šogad. Pēdējo momentu negaidu. Tagad es braucu ar ziemas riepām, laukos citādi nevar, vissezonas riepas var izmantot pilsētas apstākļos.

Madonietis Jānis: – Riepas sen jau ir nomainītas. Kā uzsniga pirmais sniegs, tā vasaras riepas tika nomainītas pret ziemas. Ar tām braukt tomēr ir drošāk.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px