– Kā jūs jūtaties pirmajās dienās, kad ir atgriezies ziemas laiks un var celties pēc Saules atbilstīgi Latvijas laika joslai? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Leons no Kalsnavas: – Sajūtas ir ļoti labas, bet tāpat vasaras laiks patīk labāk. Rudens jau pats par sevi ir nospiedošs, tāpēc labāk būtu, ja vakaros ilgāk būtu gaišs. Svētdien, kad pulkstenis tika pagriezts stundu atpakaļ, bija ļoti liels vējš. Arī elektrība mājās Kalsnavā pazuda.
Uģis no Biksēres: – Īstenībā no rīta jau ir jāceļas agri, tad daudz darba var padarīt. Katrā ziņā šorīt biju priecīgs, konstatējot, ka ir jau septiņi un nav kā pirms tam, pieceļoties astoņos, jādomā, ka varēju arī stundu agrāk pamosties. Taču tas, cik rāda pulkstenis, nebūtu tik būtiski: galvenais ir pašam agri piecelties un ieplānotos darbus padarīt.
Madoniete Anita: – Es mostos agri visu gadu, mani pulksteņa grozīšana neietekmē. Pirmā diena pēc pārejas uz ziemas laiku pagāja ar lielu vēju. Bija pat bailīgi uz laukiem ar mašīnu braukt. Lauteres pusē elektrība nepazuda, bet Liezēres pusē – gan.
Madonietis Paulis: – Man labāk patīk vasaras laiks, kad gaišāki ir vakari. Svētdien pulkstenis tika pagriezts stundu atpakaļ, bet pamodos jau pēc vasaras laika, tāpat arī šodien. Parasti kāda nedēļa paiet, kamēr pierodu pie pārregulētā pulksteņa.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
29.10.2019.