Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: „Zemes stunda”

Redakcija

Autors • 26.03.2013.

Burtu lielums

Vai jūs sestdienas vakarā pievienojāties „Zemes stundas" atbalstītājiem un pulksten 20.30 uz stundu simboliski izslēdzāt apgaismojumu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – Es to neizslēdzu, jo skatījos televizoru. Interesanti jau bija vērot, kā pasaules lielākās pilsētas vai mūsu pašu Vanšu tilts Rīgā ieslīgst tumsā. Šādu akciju, kas liek aizdomāties par resursu taupīšanu, vērtēju pozitīvi. Arī pats ikdienā lieki tos netērēju. Piemēram, elektrības patēriņš ir tikai 50 līdz 70 kW mēnesī.

Madoniete Taisija: – Godīgi sakot, tam nepievērsu uzmanību. Pie tā, ka dabas resursi ir jātaupa, gan piedomāju ikdienā. Piemēram, elektrības patēriņš ir ap 90 kW mēnesī, to galvenokārt patērē ledusskapis, televizors un telpu, kurā atrodos, viegls apgaismojums. Ir jāekonomē ne tikai no dabas resursu taupīšanas viedokļa, bet arī finansiālu apsvērumu dēļ.

Nikolajs no Mārcienas: – Es atbalstīju šo akciju un simboliski izslēdzu apgaismojumu, kaut gan ikdienā elektroenerģijas patēriņš nav liels. Taču šīs akcijas mērķis jau nebija ietaupīt elektroenerģiju konkrētajā stundā, bet gan aizdomāties par to, ka pret dabu ir jāizturas saudzīgi. Lietderīgi jāizmanto ne vien enerģija, bet arī citi dabas resursi.

Cesvainietis Zigmārs: – Es to neatbalstīju, jo neredzu tam jēgu. Man nepatīk tādi pasākumi, kuriem, Repšes vārdiem runājot, nav sausā atlikuma. Viena stunda – tas taču ir tik nebūtiski. Piemēram, ikdienā es patērēju diezgan daudz elektroenerģijas. Lētais limits man sanāk tikai trim mēnešiem, līdz ar to 9 mēnešus par elektrību maksāju dārgo tarifu. Turklāt kāpēc mums taupīt elektroenerģiju, ja valstī tā paliek pāri. Tas jau nozīmētu valsts ekonomikas neatbalstīšanu.

Baiba no Sarkaņiem: – Neizslēgts palika tikai televizors. Resursi, protams, ir jātaupa, bet ne šādā veidā. Ja nu vienīgi šāda akcija daļai tiešām liks aizdomāties, ka tas jādara ikdienā. Aizejot jāizslēdz apgaismojums, ja telpā neviens cits nepaliek. Jāizslēdz televizors, ja dara citus darbus, utt. Iespēju taupīt dabas resursus ir ļoti daudz.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px