Sestdien, 30. martā, jau divpadsmito reizi visā pasaulē notiks Zemes stunda, kad no pulksten 20.30 līdz 21.30 ikviens tiek aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu. – Vai jūs zināt, ka katru gadu tiek rīkota Zemes stunda? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Anna no Dzelzavas: – Par Zemes stundu, protams, zinu. Televizoru taču skatos, kur katru gadu rāda, kā tā notiek visā pasaulē. Šo akciju vērtēju pozitīvi, bet apgaismojumu gan es tāpat taupu, nekad to dienas laikā neslēdzu.
Irēna no Murmastienes: – Zemes stundā piedalos un apgaismojumu izslēdzu. Arī ikdienā cenšos taupīt elektrību. Man mājās gan ir elektriskais boilers, kuru ieslēdzu tikai tad, kad lietoju karsto ūdeni, bet man jau grib iestāstīt, ka lētāk ir, ja to neizslēdz, taču es esmu pārliecinājusies, ka tomēr ekonomiskāk sanāk, ja ūdeni uzsildi tik, cik vajag, un pēc tam to izslēdz.
Olita no Dzelzavas: – Es piedalos Zemes stundā un apgaismojumu uz stundu izslēdzu. Tas nav grūti. Bez vajadzības gaismu neslēdzu arī ikdienā, elektrību cenšos taupīt.
Jānis no Biksēres: – Kaut kad esmu dzirdējis un arī televīzijā redzējis, kā daudzviet pasaulē uz stundu nodziest gaisma daudzos objektos. Šādu akciju vērtēju pozitīvi, bet pats neesmu piedalījies, jo strādāju Anglijā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
27.03.2019.