– Vai jūs bieži braucat ar vilcienu un vai zināt, ka ar 1. februāri ir samazinājies vilcienu reisu skaits? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vineta no Praulienas: – Savulaik, kad studēju neklātienē, ar vilcienu uz Rīgu braucu regulāri. Droši vien arī tagad studentiem ir ļoti svarīgi, lai vilciens kursētu, jo tas ir lētāk. Esmu dzirdējusi, ka tagad katru dienu vilciens no Madonas un uz to nekursēs, bet tiks nodrošināta autobusu satiksme līdz Pļaviņām, kur varēs pārsēsties vilcienā. Taču diez vai tas būs tik ērti.
Vilnis no Liezēres pagasta: – Es pat neatceros, kad beidzamo reizi būtu braucis ar vilcienu, un arī par „Pasažieru vilciena" pieņemtajām izmaiņām vilcienu satiksmē neesmu dzirdējis, bet, kā jau teicu, man tas nav tik aktuāli.
Madonietis Sava: – Ar vilcienu es sen neesmu braucis, bet domāju, ka īsti pareizi tas nav, jo ar vilcienu uz Rīgu pie ārstiem brauc pensionāri, tāpat studentiem ir svarīgi, lai kursētu vilcieni.
Madonietis Herberts: – Ar vilcieniem pie dakteriem es braucu reizi gadā. Tas, ka vilciens kursēja katru dienu, mums, madoniešiem, bija ļoti labi. Taču, ja satiksmes ministrs Matīsa kungs vai „Pasažieru vilciens" ir tā nolēmis, ko mēs tur varam darīt. Savulaik jau eksperimenta veidā vilciena maršruts tika samazināts līdz Madonai un arī tika solīts, ka pasažieri tiks vesti uz Madonu, bet vai tā ir?
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA