Latvijā šoruden ir jau konstatēts pirmais gripas saslimšanas gadījums, bet, kā norāda Slimību profilakses un kontroles centrs, runāt par epidēmiju šobrīd ir pāragri. – Kāda ir jūsu veselības recepte, lai stiprinātu savu imunitāti un izvairītos no gripas, vīrusiem un citām saaukstēšanās slimībām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Velta: – Ar gripu es neesmu slimojusi. Man ļoti palīdz tautas līdzekļi. Lietoju daudz zaļumu, pats par sevi saprotams – arī daudz sīpolu un ķiploku, tāpat ļoti daudz lietoju medu. Man ir arī daudz sasaldētu ogu, ko ēdu ziemā. Tagad par to ļoti labi var izlasīt arī žurnālos. Katrā ziņā recepšu ir daudz.
Madonietis Aigars: – Es daudz ēdu ķiplokus, tāpat sīpolus un citus dārzeņus, un tas palīdz izvairīties no saaukstēšanās slimībām, lai arī ne vienmēr. Galvenais uzturā ir lietot dabiskos produktus, nevis kaut kādus uztura bagātinātājus.
Biruta no Ļaudonas: – Par imunitāti nevaru žēloties, bet nekādas īpašas veselības receptes man nav. Varbūt nedaudz vairāk uzturā lietojam ķiplokus, sīpolus, kā arī daudz ēdam medu. Ļoti labi garšo medus kopā ar sieru, tas mums centriņā ir pat iegājies kā firmas cienasts.
Valdis no Ķeguma: – Lai stiprinātu imunitāti, pēc iespējas vairāk ēdu ķiplokus, sīpolus. Nezinu, vai tas palīdz, bet slimoju ļoti maz.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA