Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija vēl spriedīs, vai nākamajās pašvaldību vēlēšanās ļaut piedalīties vēlētāju apvienībām kopā jeb koalīcijā ar kādu partiju. – Vai, jūsuprāt, vēlēšanu sarakstus būtu jāļauj veidot arī vēlētāju apvienībām? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Edgars no Bērzaunes pagasta: – Labāk jau būtu likumu mainīt un ļaut sarakstus pašvaldību vēlēšanās veidot arī vēlētāju apvienībām, lai jaunizveidoto novadu domēs būtu lielāka teritoriālā pārstāvniecība un tajās tiktu ievēlēti deputāti no visiem tagadējiem novadiem. Iesaistīties pašvaldību darbā būtu jādod iespēja arī tiem, kuri nesastāv nevienā partijā.
Kārlis no Dzelzavas: – Grūti pateikt, vienprātības šai ziņā valstī nav, katrs domā citādāk. Bet, dodot iespēju deputātu kandidātu sarakstus veidot arī vēlētāju apvienībām, droši vien novada domē tiktu nodrošināta lielāka teritoriālā pārstāvniecība. Gribētos, lai pašvaldībā tiktu ievēlēts arī kāds no Dzelzavas pagasta.
Roberts no Jaunkalsnavas: – Par to neesmu domājis. Nu jau vairākās Madonas novada domes vēlēšanās balsojām par partiju veidotiem sarakstiem, bet atceros – kad vēlējām Kalsnavas pagasta padomi, tad gan bija arī vēlētāju apvienību saraksti. Dzīvosim – redzēsim, bet izvēli tāpat izdarīsim.
Madoniete Dace: – Kā lems, tā arī būs. Mēs jau Madonā esam pieraduši pie partiju veidotiem sarakstiem. Pašvaldību vēlēšanās piedalos, un arī izdarīt izvēli vismaz līdz šim nebija grūti.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
15.04.2020.