– Vai, jūsuprāt, trešdien, 3. jūnijā, Latvijā tiks ievēlēts jauns Valsts prezidents? –
vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Reinis no Aronas pagasta: – Domāju, ka vairākumu neiegūs neviens, bet ceru, ka ievēlēs Mārtiņu Bondaru. Lielākas cerības jau ir Egilam Levitam, bet, visticamāk, par prezidentu kļūs kāds, par kuru pēdējā brīdī, teiksim, vienosies „zoodārzā". Man būtu svarīgi, lai nākamais prezidents labā līmenī runātu angļu valodā un viņam būtu vismaz puse no Vairas Vīķes-Freibergas harismātisma.
Gundega no Sāvienas: – Es ļoti gribētu, lai tiktu ievēlēts Mārtiņš Bondars. Tā būtu jauna vēsma un citāda domāšana. Pretējā gadījumā mūsu valstī nekas nemainīsies. Pieļauju, ka nepieciešamo balsu skaitu varētu saņemt Egils Levits vai arī – 3. jūnijā prezidents netiks ievēlēts.
Jānis no Cesvaines: – Par prezidentu varētu ievēlēt Mārtiņu Bondaru, bet izskatās, ka Saeimas vairākuma atbalstu 3. jūnijā nedabūs neviens kandidāts.
Mētrēniete Līvija: – Man vislabāk, protams, patīk Egils Levits. Viņš ir izglītots cilvēks ar lielu pieredzi un savu viedokli, tāpat ir plaši pazīstams pasaulē. Es ceru, ka viņš tiks arī ievēlēts. Katrā ziņā, ja prezidentu vēlētu tauta, viņš saņemtu nepieciešamo atbalstu. Bet, ja valdībai kaut kas nepatīk viņa izteikumos vai domāšanā, diez vai par viņu balsos arī Saeimas vairākums.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA