– Vai, jūsuprāt, Valsts prezidentu Saeimai vajadzētu ievēlēt atklātās vai aizklātās vēlēšanās? – vakar vaicājām Madonas ielās satiktajiem cilvēkiem.
Sarmīte no Madonas: – Atklāti. Iespējams, tas ietekmētu arī vēlēšanu rezultātu. Un vēl – gribētos, lai arī sabiedrība iepriekš tiktu iepazīstināta ar iespējamajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, ar viņu biogrāfiju, vēlēšanu programmu utt. Bet, kas attiecas uz tautas vēlētu prezidentu, es domāju, ka tauta tam vēl nav gatava.
Taisa no Madonas: – Varbūt tomēr vajadzētu vēlēt atklāti, lai sabiedrība zinātu, kā kurš deputāts nobalsojis, un pēc tam nebūtu dažādu spekulāciju. Jā, iespējams, vajadzētu tautas vēlētu prezidentu, bet man gan šķiet, ka mēs tam neesam gatavi.
Rita no Madonas: – Valsts prezidentu Saeimas deputātiem vajadzētu ievēlēt atklāti. Bez tam pirms vēlēšanām būtu ieteicams arī tautu iepazīstināt ar viņu programmām, sarīkot, piemēram, atklātas debates, kurās visi kandidāti piedalītos un paustu savu viedokli. Tā būtu laba iespēja arī deputātiem tuvāk iepazīt prezidenta kandidātus.
Uldis no Madonas: – Manuprāt, Valsts prezidenta vēlēšanām vajadzētu būt atklātām, lai redzētu, kā katrs deputāts balso, un arī atbildība būtu lielāka. Var jau būt, ka mums vispār vajadzētu tautas vēlētu prezidentu.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE