– Kādas ir jūsu domas par Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmumu atkārtoti nekandidēt nākamā prezidenta vēlēšanās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anna: – Manā skatījumā, viņš šajā amatā varēja palikt, viņam nebija nekādas vainas – ar prezidenta pienākumiem apradis, iestrādājies, nosvērts, ļoti labi pārzina iekšpolitiku un zina mūsu vajadzības.
Enīda no Ošupes: – Manuprāt, viņš pieņēma pārdomātu lēmumu, izvērtējot visus savus plusus un mīnusus. Viņš neatstāja tādu pārliecinošu iespaidu par savu darbu. Ar to es negribu teikt, ka viņš nedarīja, bet man šķiet, ka viņš nemācēja to pamatot ārēji.
Raitis no Lubānas: – Es domāju, ka viņš ir rīkojies pareizi. Ja pats jūt, ka to nevar pavilkt, lai viņa vietā nāk cits. Nākamajam prezidentam būtu jābūt pietiekami pieredzējušam, bet vecums nav izšķirošais kritērijs.
Jānis no Sauleskalna: – Tas ir ļoti pareizs lēmums. Tagad gan ies vaļā strīdi un aizkulišu sarunas: ka tik no kāda „pagraba" atkal kādu neizvelk! Mani šis lēmums pārāk nepārsteidza. It kā jau viņš varbūt arī varēja palikt šajā amatā, jo ir bailes, kāds būs nākamais prezidents. Vajadzētu kārtīgu veci, biznesmeni, bet tādu, kas labi pārvalda angļu valodu, lai ārvalstīs varētu brīvi sarunāties. Arī krievu valoda būtu jāzina.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA