Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: valsts atbalsts drukātai presei

Redakcija

Autors • 27.02.2013.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, valdībai, līdzīgi kā Skandināvijas valstīs, būtu jāatbalsta drukātā prese, daļēji jādotē pasta piegāde, lai tā arī turpmāk būtu pieejama arī lauku iedzīvotājiem, vai interneta laikmetā tas vairs nav būtiski? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Arnolds no Praulienas: – Ja pēc tās ir pieprasījums, valstij noteikti ir jāpalīdz. Es abonēju vietējo avīzi, tāpat „Latvijas Avīzi", vēl ziņu gūšanai skatos televīziju, klausos radio, un man ar to pietiek. Daudzviet laukos piekļuve internetam ir diezgan problemātiska. Arī pašam dators tā nevelk, un es joprojām labprātāk paņemu avīzi un palasu. Daudzi jau bez avīzes joprojām nevar dzīvot, kaimiņi savā starpā kooperējas – katrs pasūta savu izdevumu un tad ar tiem apmainās. Finansiālu apsvērumu dēļ nevar abonēt visus interesējošos preses izdevumus.

Māris no Dzelzavas: – Ziņas es galvenokārt uzzinu no interneta, bet palasu arī kādu žurnālu. Droši vien drukātajai presei ir jābūt, jo ir cilvēki, kas par internetu joprojām neko daudz nezina. Tas ir līdzīgi, kā ar radio vai televīziju. Arī par to bieži saka, ka izmirs, bet viss, kas ir, taču ir labi. Viss jau notiek, kā jānotiek. Ja kā nav, tad, acīmredzot, tas nav arī vajadzīgs.

Jānis no Kalsnavas: – Man liekas, ka prese ir jāatbalsta, lai arī turpmāk tā valstī, novados un pagastos būtu pieejama iedzīvotājiem. Es, piemēram, abonēju „Dienas Biznesu", „Staru", „Saimnieku" un arī „Agrotopu", kur viss tiek priekšā pateikts, un, to izlasot, viss top skaidrs, kas un kā jādara.

Edgars no Aizkraukles: – Tā ir jāatbalsta, lai gan pats daudz uzzinu internetā, ziņu portālu tagad ir ļoti daudz, taču vietējās ziņas neko daudz tur neuzzināsi. Mājās aizbraucot, vienmēr paskatos, kas ir rakstīts vietējā Aizkraukles avīzē „Staburags".

Normunds no Sarkaņiem: – Jaunumus galvenokārt uzzinu internetā, bet lasu arī „Staru". Taču ir cilvēku grupa, kas internetu joprojām neizmanto un lasa tikai drukāto presi, tāpēc valstij tā ir jāatbalsta. Jau tagad iespējas ir ierobežotas, to vairs nepiegādā sestdienās. Laukos diemžēl interneta pieejamība ir diezgan švaka. Mobilais internets jau ir diezgan dārgs.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px