Piektdien, 14. februārī, arī Latvijā, līdzīgi kā daudzās citās pasaules valstīs, tiks atzīmēta Svētā Valentīna diena jeb Visu mīlētāju diena, sarunvalodā bieži saukta par Valentīna dienu jeb Mīlestības svētkiem. – Vai arī jūsu ģimenē šie svētki ir kļuvuši par tradīciju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ruta no Mārcienas: – Mēs tos nesvinam, tos jau galvenokārt svin jaunie. Tā tomēr ir jauno laiku tradīcija, bet iebildumu pret to nav. Lai jau svētku ir vairāk!
Madonietis Jānis: – Viss ir kārtībā, man nekas nav pret Valentīna dienas atzīmēšanu, kad ir vēl vairāk mīlestības nekā ikdienā un tiek dāvinātas dāvaniņas sirdsveida formā. Jo vairāk svētku, jo labāk.
Intars no Sauleskalna: – Manā skatījumā, ja tu mīli cilvēku, nav jāgaida kāds noteikts datums, lai to apliecinātu. Jāmīl ir katru dienu, bet, protams, var sev sarīkot arī kādus īpašus svētkus kaut vai tai pašā Valentīna dienā. Romantika jau ir nepieciešama.
Madoniete Lāsma: – Jā, tā ir kļuvusi par tradīciju arī mūsu ģimenē. Šie svētki ļoti patīk bērniem, sirsniņas šajā dienā ir ļoti populārs atribūts. Pagaidām par to, vai šogad tā tiks atzīmēta arī skolā, neesam runājuši, bet gan jau kādas aktivitātes būs. Savulaik skolas gados arī mēs tos svinējām. Arī tagad šajā dienā parasti tieku palutināta ar ziediem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.02.2020.