Gandrīz pēc desmit gadu pārtraukuma Liepājā pirms valsts svētkiem notika Ministru kabineta izbraukuma sēde, izskatot arī vairākus ar Liepāju un Kurzemes reģionu saistītus jautājumus. – Kādas ir jūsu domas par valdības sēžu rīkošanu reģionos? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Vaira: – Tam būtu nozīme tad, ja notiktu arī tikšanās ar iedzīvotājiem un ministri iedziļinātos, kas satrauc cilvēkus un kādas ir problēmas reģionos. Ministriem ar saviem naudas makiem tās jau ir grūti saprast. Bet citādi sanāk tāds kā ekskursijas vai izklaides brauciens. Lēmumus valdība taču var pieņemt Rīgā, tāpēc jau nekur nav jābrauc.
Vineta no Liezēres: – Tās var rīkot, ja izbraukuma sēdes darba kārtība tiek saistīta ar konkrētā reģiona problēmām. Rīgā jau maz ko zina par to, kas notiek citur Latvijā. Tādu sēdi varbūt varētu sarīkot arī Madonā. Nav jau mūsu novads tik mazs.
Tālivaldis no Murmastienes: – Tas neko būtiski nemaina. Lēmumu pieņemšanai var sekot arī internetā, mūsdienās to taču var nodrošināt. Protams, būtu interesanti, ja, piemēram, izbraukuma sēde notiktu Varakļānos. Tad jau varētu uzdot kādu strīdīgu jautājumu un padiskutēt.
Santa no Ērgļiem: – Vai tad tam ir kāda jēga? Tikai papildu izdevumi budžetā, nodrošinot ministru došanos uz konkrēto reģionu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA