Pirmdien, 30. novembrī, Saeima apstiprināja nākamā, 2016., gada budžetu. Gan pirms tam, gan arī tagad tiek runāts par iespējamo valdības krišanu. – Vai, jūsuprāt, premjerei Laimdotai Straujumai pēc budžeta pieņemšanas vajadzētu atkāpties? – vakar jautājām Jaunkalsnavā sastaptajiem cilvēkiem.
Kalsnaviete Lilita: – Visas izmaiņas parasti nāk par sliktu, tāpēc es vairāk esmu par stabilu valdību. Nezinu, kā ar valsts budžetu, bet mans pašas budžets ir drausmīgs. Strādājot skolā, minimālā alga nesanāk. Esmu par darba algas palielināšanu skolotājiem. Skolotājs lauku skolās dara to pašu darbu, ko pilsētās, un, iespējams, pat vairāk. Laukos jau nemācās tie paši gudrākie un spējīgākie bērni. Viņu izglītošana prasa daudz pacietības, laika, lielu darbu, un vajag arī lielu iedvesmu.
Kalsnaviete Zina: – Valdības maiņa pensionāru dzīvi īpaši neietekmēs, tāpat mums vajadzēs iztikt ar to, kas ir. Vispirms ir jānomaksā visi maksājumi, jānopērk nepieciešamās zāles un tad jādzīvo ar to mazumiņu, kas palicis pāri.
Kalsnavietis Jānis: – Grūti pateikt, kā būtu labāk, bet labāk lai strādā līdzšinējā valdība un premjere. Tās darbu vērtēju apmierinoši.
Kalsnaviete Gunta: – Lai valdība strādā un premjere Laimdota Straujuma arī lai strādā! Cilvēks tik īsā laika posmā tomēr nevar sevi īsti parādīt, tāpēc nevajag neko mainīt – lai turpina darbu, un tad jau redzēs, kā būs.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA