Gatavojoties gripas sezonai, veselības nozares speciālisti aicina pret to laikus vakcinēties. – Vai jūs izmantojat iespēju vakcinēties pret gripu? – jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Kristīne: – Pret gripu gan neesmu vakcinējusies. Uzskatu, ka tas nav nepieciešams. Imunitāti iespējams nostiprināt arī citādāk. Ja gadās saslimt, cenšos izārstēties bez zālēm. Daudz uzturos svaigā gaisā, un liela nozīme ir arī veselīgam uzturam.
Maija no Meirāniem: – Tā ir laba iespēja. Pati pret gripu neesmu vakcinējusies, bet es atbalstu tos cilvēkus, kas to dara. Viņi rīkojas pareizi. Lai nesaslimtu, es cenšos lietot veselīgu pārtiku, tāpat citronliānas, smiltsērk-šķus un citas līdzīgas lietas.
Ilze no Ērgļiem: – Mēs to nedarām. Mūsu ģimenē nav tādas ticības un pārliecības, ka tas ir labākais veids, kā izsargāties no gripas. Mēs lietojam pēc iespējas veselīgāku uzturu, tāpat ogas, ķiplokus, bet ziemā arī kādu papildu vitamīnu.
Madoniete Maija: – Es nevakcinējos, bet imunitāti nostiprinu, lietojot veselīgu uzturu –
dārzeņus, ogas, augļus, protams, arī ķiplokus, medu. Mediķi gan iesaka vakcinēties, bet esmu dzirdējusi, ka tas ir koks ar diviem galiem. Vakcīna patiešām palīdzot izvairīties no saslimšanas. Taču, ja gadās saslimt, gripa smagākā formā norisot tieši tiem, kuri ir vakcinējušies.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA