– Vai, jūsuprāt, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim jaunās valdības veidošanu vajadzētu uzticēt Krišjānim Kariņam no JV? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Īve no Bērzaunes pagasta: – Es domāju, ka premjera amatam vajadzētu noteiktāku, izlēmīgāku politiķi – stingrāku raksturā un darbībā. Varbūt ir jāmeklē kāds cits, ar partijām nesaistīts kandidāts. Es vispār uzskatu, ka mums partiju ir par daudz, tāpēc ir tik grūti vienoties. Varbūt kā Amerikā vajadzētu noteikt divas partijas, un viss. Bet tagad pie mums ir gandrīz kā Beļģijā, kur valdību nevarēja izveidot vai divus gadus.
Madoniete Viktorija: – Valsts prezidentam varbūt labāk būtu izvēlēties kādu neatkarīgu kandidātu, par kuru partijas varētu vienoties un kurš spētu sastādīt tādu valdību, kas padarītu mūsu dzīvi labāku.
Madonietis Jānis: – Vecajai valdībai jau vajadzētu paiet malā, bet arī K. Kariņš nekāds jaunpienācējs jau nav. Es skeptiski raugos uz politiskajiem procesiem valstī, arī uz vēlēšanām vairs neeju, jo neredzu jēgu piedalīties tajā farsā. 28 gadus esam vēlējuši, bet vai esam ieguvuši to, ko gribējām?
Linda no Gulbenes: – Varētu jau K. Kariņam uzticēt veidot valdību, bet nav zināms, vai viņam tas izdosies. Partijām savas ambīcijas būtu jānoliek malā un jāizveido jaunā valdība. Citādi jauno budžetu nevar pieņemt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
18.12.2018.