– Vai šopavasar daudz lietojat bērzu sulas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Praulienas: – Jā, mēs tā darām katru pavasari, un arī šis nav izņēmums. Tecinām un dzeram bērzu sulas, kļavu tuvumā gan nav. Tiesa, šogad sulu ir mazāk. Tās ir diezgan saldas, bet no bērziem tek maz sulas. Varbūt tas skaidrojams ar to, ka ziemā zeme nebija īsti sasalusi.
Madoniete Iveta: – Iepriekšējos gados bērzu sulas tecinājām un lietojām, bet šogad kaut kā nesanāca. No citiem gan esmu dzirdējusi, ka šogad bērzu sulu esot daudz. Vismaz tā bijis pirms nedēļām divām, kad vēl īsti sniegs nebija nokusis. Arī mums iepriekšējos gados sulu bija daudz, pavasarī visu neizdzērām, palika pāri, to salējām pudelēs un pietika visai vasarai.
Madoniete Sandra: – Nelietojam gan, jo ne vienmēr sanāk tā, kā gribētos. Šopavasar bērzu sulas esmu tikai pagaršojusi, bet, protams, bērzu sulas ir ļoti veselīgas, īpaši, ja salīdzina ar saldinātiem dzērieniem, dažādām limonādēm veikalos. Bērnībā gan sulu bija daudz. Atceros, arī vasarā uz siena pļauju vienmēr līdzi tika ņemtas bērzu sulas no auksta pagraba.
Madoniete Agnese: – Bērzu sulas nelietoju, jo tām netieku klāt. Šopavasar tās neesmu pat pagaršojusi, bet iepriekšējos gados ir gadījies nobaudīt gan bērzu, gan kļavu sulas.
Madoniete Gaļina: – Šogad jāiztiek bez sulām. Mūsu bērzus ziemā vējš nolauza, tāpat kā ābeles un plūmes. Bērzu sulas iepriekšējos gados lietojām tikai pavasarī, uzkrājumus vasarai neveidojām.
Mārīte no Ērgļiem:
– Bērzu sulas mēs lietojam daudz. Tās spēcina. Vai pavasaris laukos vispār ir iedomājams bez bērzu sulām? Mums ir vairāki bērzi, kur sulas tecināt. Tos ik pa laikam pamainām. Šogad sulas gan nav tik saldas, kā citkārt, bet tas laikam tāpēc, ka zemīte nebija tā izsalusi. Taču sulu ir daudz. Pietiks arī vasarai.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA