Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Vai iecerētā nodokļa celšana saldumiem varētu samazināt to lietošanu uzturā?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 11.08.2015.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, iecerētā nodokļa celšana sālim, cukuram, šokolādei, citiem saldumiem varētu samazināt to lietošanu uzturā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Viktors no Limbažiem: – Manuprāt, valdībai vairāk būtu jādomā, kā attīstīt ražošanu, nevis paaugstināt nodokli sālim, cukuram vai šokolādei. Tie taču ir pārtikas produkti, un, ja tie ir licenzēti, kā šie pārtikas produkti var būt kaitīgi? Katrs taču pats zina, cik daudz tos var lietot. Protams, jebkurš pārtikas produkts, kuru lieto par daudz, ir kaitīgs.

Madoniete Jolanta: – Man šokolāde negaršo un arī ar citiem saldumiem neaizraujos. Vislabāk patīk arbūzi. Manuprāt, nodokļa palielināšana neko daudz nedos. Tiem, kam garšo saldumi vai sālīti ēdieni, tos lietos tāpat.

Madoniete Laura: – Man garšo gan šokolāde, gan ledenes, gan vafeles. Domāju, ka, palielinot nodokļus, tomēr varētu samazināties minēto produktu patēriņš, jo cenai arī ir liela nozīme. Produktu lietošana katram ir atkarīga no garšas izjūtām.

Madoniete Lilija: – Nekādā gadījumā nodokļus nevajadzētu paaugstināt. Jau tā cenas ir sakāpušas mākoņos, un pret to vajadzētu protestēt. Turklāt arī sāls un cukurs, kas ir vajadzīgs cilvēka organismam, ir jālieto, bet, protams, ar mēru. Pārtikas produktiem vispār vajadzētu piemērot samazināto PVN likmi, lai piens, maize utt. paliktu lētāki.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px