Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Vai esat dzirdējuši ziņu, ka no 1. augusta tiks palielināts akcīzes nodoklis alkoholam?

BAIBA MIGLONE

Autors • 28.07.2015.

Burtu lielums

Vai esat dzirdējuši ziņu, ka no 1. augusta tiks palielināts akcīzes nodoklis alkoholam? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Inga no Smiltenes: – Esmu lietas kursā. Bet, tā kā es aizrāvies ar alkoholu neesmu, tas man problēmas nesagādās. Bet tiem, kas to lieto regulāri, gan tās būs. Droši vien meklēs, kur var iegādāties lētāk nelegālā ceļā. Es jums piekrītu, tā ir runga ar diviem galiem, un diezin vai valsts no tā būs ieguvēja. Bet no otras puses, būs lielāks pieprasījums cukuram, raugam…

Dainis no Madonas: – To jau visu laiku skandina, bet manis pēc lai paaugstina. Ja es pa diviem gadiem pāris glāzītes iedzeru, tad tas mani tiešām neskar. Bet tiem, kas katru dienu dzer, gan būs problēmas. Droši vien meklēs, kur lētāk. Valsts, manuprāt, būs tikai zaudētāja.

Verita no Madonas: – Dzirdējusi esmu. Manis pēc varētu palielināt vēl vairāk. Dzērāju skaits no tā nesamazināsies. Katrā ziņā tiem, kam tas ir aktuāli, vajadzēs vairāk strādāt (smejas). Taču, ja nopietni, diezin vai tas valsts kasē ienesīs lielākus ieņēmumus.

Andris no Madonas: – Jā, kaut kur lasīju. Katrā ziņā mani tas neskar – jau gadus sešus kopš alkoholu nelietoju. Bet, manuprāt, tas ir pozitīvi. Viens otrs varbūt tomēr padomās, pirms sniegsies pēc nākamās pudeles. Daudziem tā dzeršana diemžēl vēl no padomju laikiem nāk līdzi.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px