Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Vai būs neražas gads?

Redakcija

Autors • 09.04.2013.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu prognozes par ieilgušo ziemu, kad beidzot sagaidīsim pavasari un vai vēlā pavasara dēļ nepiedzīvosim neražas gadu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Marika: – Pavasaris kavējas, ziema negrib atkāpties. Kaut ko tādu, ka vēl 9. aprīlī ir tik daudz sniega, savā dzīvē es neatceros, to redzu pirmo reizi. Domāju, ka aprīļa beigās siltums jau būs noteikti. Cerams arī, ka zemniekiem izdosies izaudzēt labu ražu.

Pēteris no Liezēres: – Kāpēc gan lai pavasaris neatnāktu? Tas, ka sniegs ir tik ilgi, nav nekāda traģēdija, un tas arī atbilst mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Visi pavasara darbi vēl ir priekšā. Sinoptiķi sola lielus nokrišņus, visādi var gadīties, iespējami arī plūdi, kas nelabvēlīgi var ietekmēt sēju, īpaši zemienēs. Taču pie mums augstienē lielu bažu par to nav.

Madonietis Nikolajs: – Gan jau pavasaris atnāks, kur gan tas paliks. Līdz Jāņiem jau pavasaris nebūs jāgaida. Madonā dzīvoju kopš pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākuma, bet tādu sniegotu pavasari gan neatceros. Aizvakar biju aizgājis līdz mazdārziņam, tur sniegs ir man līdz ceļiem. Pavasara darbi šogad sāksies krietni vēlāk, bet domāju, ka pa vasaru viss izaugs. Ja jau ziema ir tāda, tad vasarai ir jābūt labai.

Madonietis Vladimirs: – Internetā lasīju, ka nedēļas nogalē būs jau 15 grādu silts. Arī sinoptiķi sola siltumu, kaut arī ne tik lielu, bet 7-8 grādi gan būšot. Es neatceros,
ka tik daudz sniega kādreiz vēl būtu bijis aprīlī. Ziema ir jau apnikusi, tomēr
gribas pavasari… 

Uldis no Ošupes pagasta: -Esmu optimists. Būs pavasaris, un rudenī būs arī raža. Zeme nav sasalusi, iestāsies silts laiks, un sniegs pazudīs ātri. Tā jau nebūs, ka nekas neizaugs, un arī neražas gadu nepiedzīvosim. Neviens gads nav bijis tāds, ka viss būtu ideāli. Arī ziemājiem, šķiet, nebūs nekādas vainas. Vēl sniega kārta ir diezgan bieza un grūti spriest, kā tie pārziemojuši, bet gan būs labi, jo augu veģetācija zem
sniega nav sākusies. Daba jau visu sakārto, varbūt rudens būs ļoti labs. Katrā
ziņā apcirkņi tukši nepaliks.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA



 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px