– Vai jūs zināt, ka no bezmaksas nacionālās apraides bezmaksas paketes varētu aiziet LNT un TV3, un vai tas ietekmēs jūsu TV skatīšanās paradumus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Sarkaņiem: – Es jau televizoru neko daudz neskatos, bet sieva gan. Mūs tas neietekmēs, jo skatāmies kabeļtelevīziju un par to attiecīgi arī maksājam. Tagad jau viss ir balstīts uz komerciju, tāpēc nav jābrīnās, ka tiem, kas gribēs skatīties LNT un TV3, par to būs arī jāmaksā.
Madoniete Ausma: – Mēs esam pieslēgušies IZZI, līdz ar to domājam, ka arī turpmāk redzēsim gan LNT, gan TV3. Skatāmies gan sporta pārraides, gan ziņu raidījumus, gan „Bez tabu".
Madoniete Inese: – Mēs skatāmies maksas televīziju. Latvijas Televīzijas kanālos mūs vairāk interesē ziņu raidījumi. Skatāmies arī Krievijas TV kanālus. Patīk filmas, detektīvi, arī melodrāmas. Kaut gan mūs tas neskars, to, ka no bezmaksas nacionālās paketes varētu aiziet LNT un TV3, vērtēju negatīvi. Ne jau visi var atļauties kabeļtelevīziju, ne jau visur ir tādas tehniskas iespējas, un galu galā tas maksā naudu, ko ne visi var samaksāt. Katrā ziņā valdībai šis jautājums ir jāatrisina tā, lai visiem valsts iedzīvotājiem arī turpmāk būtu iespēja tās skatīties. Tās taču ir latviešu programmas! Ir cilvēki, kas skatās tikai Latvijas telekanālus.
Madonietis Modris: – Man ir šķīvis, līdz ar to LNT un TV3, kad gribēšu, varēšu skatīties arī turpmāk. Tagad dzīvē ir tā iekārtots, ka par visu ir jāmaksā. No malas jau tā grūti pateikt, kas tam visam ir apakšā – vai valsts par maz dod naudas, vai tam ir kādi citi iemesli, bet tā viennozīmīgi pateikt „pret" arī nevar. Droši vien par komerctelevīziju tomēr ir jāmaksā.
Jānis Hiršs no Kusas: – Mani tas neskar, jo televīziju es skatos ar maksas kartes palīdzību, tai skaitā arī LNT un TV3, kurām ir ļoti labi raidījumi. Tas, ka tās varētu aiziet no bezmaksas paketes, nekas labs nav, šī iespēja noteikti būtu jāsaglabā. Tiem, no kā tas ir atkarīgs, vajadzētu gudrāk rīkoties, bet diemžēl par šo jautājumu jau vairākus gadus visi pinas kā vistas pa pakulām…
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA