Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: tiesībsarga Jura Jansona aktivitātes

Redakcija

Autors • 26.02.2013.

Burtu lielums

Kā jūs vērtējat tiesībsarga Jura Jansona aktivitātes, tai skaitā skarbo ziņojumu pēc situācijas izpētes sociālās aprūpes centros (SAC)? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Anna: – Ja kaut kas tāds notiek, labi, ka kāds tam pievērš uzmanību. Turklāt, ja to dara tiesībsargs, tad ir lielāka rezonanse. Par kaut ko līdzīgu pašai no paziņām nav gadījies dzirdēt, bet nav iemesla neticēt tiesībsargam. Droši vien tās zāles dod, lai mierīgi guļ un netraucē. Labi, ka tiesībsargs uzmanību pievērsa arī bezmaksas pamatizglītībai. Valsts un pašvaldība kaut ko jau sedz, bet ļoti daudz ir jāpērk pašiem vecākiem. Varbūt varētu iztikt bez dārgajām darba burtnīcām, no kurām labi ja pusi aizpilda. Varbūt vajadzīgo varētu vienkārši nokopēt.

Jevgeņija no Kusas: – Tas nav pareizi, ka dod tik stipras zāles un SAC iemītnieki netiek pienācīgi aprūpēti vai pat tiek nobadināti. Es skatījos TV sižetu un raudāju. Tas ir ļoti sāpīgi. Cerams, ka kaut kas tomēr mainīsies. Ja citādi nevar, vajag palielināt darbinieku skaitu, nevis – barot ar stiprām zālēm, lai tikai mierīgi gulētu.

Terēze no Sarkaņu pagasta: – Es domāju, ka cilvēkiem pret savu darbu SAC vajadzētu izturēties apzinīgāk. Tur tomēr dzīvo veci cilvēki un pret viņiem ir jāizturas ar cieņu, nevis kā pret kādiem lopiem. Pat kūtī ir jāaprunājas ar mājlopiem, vistiņām…

Madonietis Valdis: – Mūsu lielākā nelaime ir tā, ka daudzas nozares vada nekompetenti cilvēki, kas neatrodas savās vietās. Izskatās, ka sociālās aprūpes centri vispār ir atstāti pabērna lomā. Es ticu, ka tas, par ko runā tiesībsargs, varētu būt taisnība. Mūsu valstī cilvēks jau vispār ir pēdējā vietā, bet es ceru, ka situācija tomēr mainīsies.

Lubānietis Kārlis: – Aktivitātes jau ir dažādas. Es, piemēram, nedomāju, ka iespēju sniegputeņa laikā šoferiem braukt bez maksas Rīgā sabiedriskajā transportā bija pamats nosaukt par cilvēktiesību neievērošanu attiecībā pret tiem, kuriem tās mašīnas nav. Kādas muļķības! Tas taču bija domāts cēlam mērķim. Turpretī tiesībsarga trauksmes celšana pēc situācijas izpētes SAC ir vietā.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px