Tēva dienu Latvijā par oficiālu svētku dienu noteica 2009. gadā, un to atzīmē septembra otrajā svētdienā. – Vai Tēva dienas svinēšana ir kļuvusi par tradīciju arī jūsu ģimenē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Dzidra no Saikavas: – Tas jau vairāk attiecas uz jauno paaudzi, kas par Tēva dienu zina no skolas gadiem. Taču īstenībā Tēva dienas svinēšanas tradīcija pārāk populāra vēl nav. Turklāt šeit dzīvo ne jau visi bērni, līdz ar to ne vienmēr var atbraukt. Taču pa telefonu gan vienmēr piezvana.
Madonietis Edijs: – Protams, arī šajā dienā tēvu vienmēr cenšos atcerēties un apsveikt. Bērniem savi vecāki, kuri mūsu labā ir daudz darījuši, ir jāatceras. To, ka Tēva dienu atzīmē septembra otrajā svētdienā, zinu jau no bērna kājas.
Jānis no Varakļāniem: – Mūsu paaudze to savulaik nesvinēja, un arī tagad tā nav kļuvusi par tradīciju. Bet tie, kas atzīmē Tēva dienu, dara pareizi. Tēva loma ģimenē ir jāstiprina, uzmanības vecākiem no bērnu puses nekad nav par daudz.
Ineta no Pļaviņu puses: – Mūsu ģimenes saprašanā tēva, mātes un ģimenes dienai ir jābūt katru dienu. Protams, tas tiek pieminēts arī noteiktajās svētku dienās, bet ne ar kādiem īpašiem pasākumiem. Mēs visus labumus un mīlestības apliecinājumus cenšamies parādīt visas dzīves garumā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
09.09.2020.