– Vai jūs esat pamanījuši ierakstu kalendārā, kurš vēsta, ka šosvētdien –
8.
septembrī – tiek atzīmēta Tēva diena, un vai šī tradīcija ir
izveidojusies arī jūsu ģimenē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem
cilvēkiem.
Cesvainiete Laima: – Es uzskatu, ka arī vīrieši ir jāgodā, bet mūsu ģimenē tā plaši netiek svinēta. Meitenes (mums ir piecas meitas), protams, tēvu apsveic, bet tā speciāli mēs šajā dienā netiekamies, jo katrs dzīvojam kaut kur citur un jaunās tradīcijas jau iedzīvojas lēni. Taču mēs visa ģimene gada griezumā esam bieži kopā.
Madoniete Rita: – To svētku jau tāpat ir milzīgi daudz, bet, protams, Tēva diena ir labāka par daudzām no ārvalstīm ievazātām tradīcijām. Lai tēvi šajā dienā vēlreiz izjūt, ka viņus mīl un godā! Augt ģimenē kopā ar tēvu droši vien ir pavisam cita lieta. Bērnu audzināšanā tēvam gan būtu jāpiedalās visu laiku, ne tikai reizi gadā.
Aleksandrs no Jaunkalsnavas: – Tā ir jauna tradīcija, un katram pašam būtu jāizlemj, vai to pieņemt. Man, piemēram, meita dzīvo ārzemēs, līdz ar to šajā dienā kopā nebūsim, tāpēc mans viedoklis ir atturīgs.
Elvijs no Sauleskalna: – Īstenībā tie ir ļoti labi svētki. Mūsu ģimene gan tos vismaz pagaidām nesvin. Atzīšos – es nemaz nezināju, ka tāda Tēva diena kā atzīmējama ir ierakstīta kalendārā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
04.09.2019.