– Kādas ir jūsu domas par Tēva dienas atzīmēšanu Latvijā, kura pie mums kļūst aizvien populārāka, un vai tā jūsu ģimenē arī ir kļuvusi par tradīciju? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Ināra no Kusas: – Tā ir laba tradīcija, kas pamazām iedzīvojas, un Tēva dienu svin aizvien vairāk ģimeņu. Katrā ziņā mana attieksme ir pozitīva. Ir jāņem vērā jauno domas un jāatzīst arī jaunas tradīcijas. Šajā dienā visai ģimenei svarīgi pabūt kopā – gan bērniem, gan mammai un tētim, gan vecvecākiem.
Madonietis Zigmārs: – Īpaši jau nesvinam, bet to, ka nupat svētdien Tēva diena tika atzīmēta arī Latvijā, zinu. Arī es šo dienu pavadīju kopā ar dēlu, bet viņš vēl ir mazs.
Anita no Liezēres: – Es uzskatu, ka Tēva dienai arī ir jābūt. Tos vīriešus mēs kaut kā tomēr piemirstam, bet jo vairāk celsim saulītē, jo viņi būs smaidīgāki un vairāk rūpēsies par mums. Galvenais, šajā dienā vajadzētu atvēlēt laiku kādai kopīgai nodarbei vai aizbraukt pārgājienā. Piemēram, manas draudzenes ģimenē tēvs kopā ar meitu sameistaroja gultiņu. Divgadīgā meitiņa krāsoja dēlīšus, un sanāca ļoti skaista rozā gultiņa.
Mārīte no Liezēres: – Kā kuro reizi, tas vairāk atkarīgs no tā, kādi darbi darāmi. Piemēram, šosvētdien mēs visa ģimene bijām kopā kartupeļu laukā. Tas, ka tagad arī Latvijā svin Tēva dienu, ir labi. Svētki taču ir vajadzīgi, to nevar būt par daudz.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.09.2018.