— Vai jūs plānojat apmeklēt tautas nobalsošanas iecirkņus līdz referendumam, lai iepazītos ar tautas nobalsošanas materiāliem? — vakar, dienā, kad visā Latvijā darbu sāka tautas nobalsošanas iecirkņi, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Zinaida: — Es noteikti piedalīšos tautas nobalsošanā un arī ārkārtas Saeimas vēlēšanās, ja tādas būs. Taču uz iecirkni pirms referendumiem vai vēlēšanām parasti neeju, jo balsošanas kārtība ir zināma un nepieciešamo informāciju iegūstu no TV, radio un preses izdevumiem. Es gan nezinu, vai pēc tā visa kaut kas mūsu valstī mainīsies. Varbūt vienkārši to rīkošanai būs tikai iztērēti 1,8 miljoni valsts naudas.
Madoniete Anna: — Uz iecirknī iepriekš neiešu, bet referendumā noteikti piedalīšos un paudīšu savu attieksmi. Varbūt kaut kas mūsu valstī tomēr mainīsies, vismaz tādas cerības ir, kaut gan man nepatīk, kā tika ievēlēts jaunais prezidents. Lembergs pateica, ka vajag Bērziņu, un tā arī notika.
Vilis no Lazdonas: — Būs jau uz iecirkni jāaiziet un jāizpēta tur pieejamie materiāli. Referendumā piedalīšos un to iesaku darīt arī citiem. Labāk taču, ja šādās aktivitātēs piedalās iespējami vairāk pilsoņu un pauž savu attieksmi. Varbūt mūsu dzīvē kaut kas arī mainīsies uz labo pusi, ja jaunais prezidents tomēr izrādīsies ar mugurkaulu. Šlesers tagad klusē, Šķēle pagājis malā. Nevar zināt, kā veiksies Zatleram, vai viņam savai partijai izdosies piesaistīt atbalstītājus.
Rasa no Biksēres: — Es nezinu, vai vispār piedalīšos tautas nobalsošanā. Par to vēl neesmu domājusi un arī par politiku neinteresējos. Neredzu tam jēgu.
Madoniete Gaļina: — Es neiešu, jo neesmu Latvijas pilsone, kaut gan visu mūžu esmu te nodzīvojusi un diezgan labi runāju latviešu valodā. Katrā ziņā tulka man nevajag. Savulaik piedalījos arī „Baltijas ceļā”. Taču tiem, kam ir tiesības piedalīties, es ieteiktu to darīt. Kaut kas Latvijā ir jāmaina, lai tik daudz jauniešiem darba meklējumos nebūtu jādodas uz ārvalstīm.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA un AGRIS VECKALNIŅŠ