– Vai jūs zināt, ka šosestdien arī Latvijā tiek rīkota Pasaules talka, kad tiks sakoptas teritorijas un notiks koku sēšanas un stādīšanas akcija „Laimes koki", un kādas ir jūsu domas par šādu talku rīkošanu Latvijā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Pēteris no Sarkaņu pagasta: – Es to vērtēju pozitīvi, tā ir atbalstāma ideja, jo skaistuma un sakoptības nekad nevar būt par daudz. Vairāk vai mazāk šādas aktivitātes notiek jau visos pagastos. Šoruden ir tik jauks laiks, arī rudens darbi iet uz otru pusi.
Madonietis Ilgonis: – Tas, protams, nav slikti, ka šādas talkas tiek rīkotas un kāds stūrītis tiek sakopts. Es gan tajās vairs nepiedalos, taču piedalās bērni, mazbērni un to, tāpat kā mēs savulaik, dara ar prieku. Esmu uzaicināts uz dzimto skolu Balvu pusē Vīksnām, kur ir iecerēts atjaunot parku, un kokus stādīt ir uzaicināti arī bijušie audzēkņi.
Jānis no Saikavas: – Esmu par to lasījis, un šādas aktivitātes atbalstu. Laba iniciatīva ir arī koku stādīšana, jo kāpēc gan tos rudenī, it īpaši tik siltā kā šogad, nesastādīt? Arī vairums rudens darbu ir jau apdarīti, vēl tikai burkāni palikuši un daži sīkumi.
Lubāniete Lolita: – Es domāju, ka tas ir labi, ka tādas aktivitātes notiek. Talkās uzsvars, manuprāt, jāliek uz teritoriju sakopšanu. Arī pati esmu tajās piedalījusies.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
16.09.2020.