– Vai jums Swedbank filiāles slēgšana Madonā no 27. marta sagādās kādas neērtības? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Cesvainiete Māra: – Man tas neērtības nesagādās, kaut gan esmu šīs bankas kliente, jo visu varu izdarīt internetbankā. Taču, protams, filiāle Madonā, kā jau topošajā lielajā novada centrā, būtu jāsaglabā, bet to, kā izskatās, mēs maz varam ietekmēt.
Vija no Saikavas: – Tā ir mana banka, tāpēc šī ziņa, protams, neiepriecina. Katrā ziņā ir ļoti žēl. Esmu uzticīga ilggadēja kliente jau no „Zemes bankas" laikiem. Labi, ka tiks saglabāta skaidras naudas izņemšana no bankomātiem. Tad jau banku nevajadzēs mainīt, lai saņemtu pensiju.
Madonietis Randolfs: – Bankām ir jābūt iedzīvotājiem pieejamām neatkarīgi no tā, vai tā ir liela vai maza pilsēta. Kā tas ir Nīderlandē, kur viss ir pieejams jebkurā vietā. Ja tā nav, pilsēta, manuprāt, ir norakstīta. Tad jau var pienākt arī tāds brīdis, kad pēdējam, aizbraucot no Madonas, būs jāizslēdz gaisma…
Jānis no Vecsaikavas: – Man šajā bankā ir konts, bet tās slēgšana it kā tik ļoti neietekmēs, jo ir internets un nepieciešamības gadījumā varu aizbraukt uz Jēkabpili. Taču es nesaprotu – Swedbank būs pieejama Varakļānos, bet Madonā ne, kaut gan tā ir lielāka pilsēta. Vismaz vienu dienu nedēļā jau vajadzētu klientus šeit apkalpot klātienē.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
03.03.2020.