Saeimas komisija pirmajā lasījumā atbalstījusi ieceri Lāčplēša dienu noteikt par svētku dienu. – Vai arī jūsuprāt 11. novembris būtu jānosaka par oficiālu svētku dienu un varbūt vienlaikus būtu jāpārskata svētku dienu saraksts, ņemot vērā, ka, piemēram, šogad Latvijai ES valstu vidū ir trešais augstākais oficiālo svētku brīvdienu skaits? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sandis no Vecpiebalgas: – Es atbalstu šādu ieceri. Nedomāju arī, ka svētku dienu Latvijā būtu par daudz.
Roberts no Kusas: – It kā jau varētu tā darīt. Lāčplēša diena tomēr ir ļoti nozīmīga Latvijas vēsturē. Katrā ziņā man nav nekas iebilstams, bet, protams, darba devējiem vēl viena svētku diena tik labi gan nav.
Linda no Vecpiebalgas: – Nebūtu jau slikti. Tad Lāčplēša dienā ģimenes varētu aizbraukt uz Rīgu, kopā ar bērniem noskatīties militāro parādi pie Brīvības pieminekļa un piedalīties citos patriotiskajos pasākumos. Manuprāt, svētku Latvijā nav par daudz.
Undīte kopā ar Ernu Tinci no Sarkaņiem: – Tas būtu ļoti labi, lai gan daudzi strādā maiņās. Piemēram, brīvdienas pārdevējām ir atkarīgas no darba grafika.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
17.04.2018.