– Kā pavadījāt svētku brīvdienas – vai apmeklējāt arī kādu pasākumu, varbūt bijāt aizbraukuši uz Rīgu paskatīties izgaismoto mūsu valsts galvaspilsētu un svētku uguņošanu? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Andris no Liezēres pagasta: – Biju medībās, un pirmā diena bija veiksmīga. Spriežot pēc mežacūku tauku kārtas, šogad būs barga ziema, kaut arī, kā pa radio teica kāda laika pareģotāja, tā vēl tik drīz nesāksies, bet stiprs sals būšot noteikti.
Madoniete Sarmīte: – Svētku pasākumus ne tikai apmeklējām, bet arī tajos piedalījāmies. Piemēram, 16. novembrī dziedājām Sauleskalnā, tā radot svētku noskaņu arī citiem. Aizvedu bērnus uz Madonas bibliotēku, lai viņi iepazītos, kā tā darbojas. Apmeklēju arī 18. novembrim veltītos pasākumus Madonas mūzikas skolā un Madonas Valsts ģimnāzijā.
Dace no Meirāniem: – Mēs svētkus pavadījām mājās, cepām pīrāgus, un visa ģimene bija kopā. Paskatījāmies arī svētkiem veltītos raidījumus. To, ka Rīgā 18. novembrī notika ļoti skaists un krāšņs salūts, varēja redzēt arī televīzijā. Noklausījāmies arī Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunu pie Brīvības pieminekļa.
Edgars no Aizkraukles: – Brīvās dienas vairāk izmantoju atpūtai. Svētku noskaņu pilsētā vairāk radīja noformējums – tas bija gan pie Aizkraukles domes ēkas, gan citur. Aizkrauklē vakarā notika arī svētku salūts. Pats to neredzēju, bet vecāki – gan.
Madonietis Jānis: – Tās pavadīju ļoti labi. Svētku pasākumus gan paskatījos tikai televīzijā. Samērā laba bija arī Valsts prezidenta Andra Bērziņa svētku runa, katrā ziņā tā bija daudz labāka, nekā A. Bērziņa līdzšinējās uzrunas.
Madoniete Elvīra: – Es biju aizbraukusi uz Rīgu ciemos pie radiem. Televizoru skatīties nebija laika, bet svētku salūtu redzēju pa logu. Tas bija krāšņs, man ļoti patika. Garām braucot, redzēju arī vairākus izgaismotos objektus „Staro Rīga". Arī tie bija skaisti.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA