– Vai jūs zināt, ka šosestdien Madonā notiks tradicionālais Stādu tirgus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Lolita: – Lielo stādu tirgu pavasarī es Madonā parasti apmeklēju. Zinu, ka tas notiks jau šosestdien. Tas ir ļoti labi, ka Madonas novada pašvaldība katru gadu rīko šādu tirgu. Vajadzētu nopirkt vienu ābelīti, tāpat stādus, ko šopavasar iestādīt.
Marika no Aiviekstes: – Neesmu vietējā, dzīvoju Aiviekstē, un līdz Madonai ir gabaliņš, ko braukt. Līdz šim stādu tirgu Madonā neesmu apmeklējusi, bet tas, protams, ir ļoti jauki, ka pašvaldība tādu organizē un iedzīvotājiem tiek piedāvāta plaša stādu izvēle. Savukārt es sēju un stādus, lai apzaļumotu balkonu, izaudzēju pati.
Rudīte no Aronas pagasta: – To, ka Stādu tirgus katru pavasari notiek Madonā, zinu, bet ļoti bieži tas notiek vienā dienā ar Lielo talku, līdz ar to nesanāk to apmeklēt. Pavasarī uz balkona stādu puķes. Stādus pērku tepat Aronas pagastā, mums ir labi puķu stādu audzētāji.
Madoniete Sarmīte: – Par Stādu tirgu šosestdien Madonā uzzinu no jums. Neko daudz šogad neplānoju stādīt, ja nu vienīgi kādu kartupelīti. Man Madonā nav tāda dārza, kur, piemēram, varētu stādīt augļu kokus. Vienīgi varu kādu nopirkt un pie mammas iestādīt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
24.04.2018.