Plašsaziņas līdzekļos pieejamā informācija liecina, ka Veselības
ministrija (VM) rosina būtiski paaugstināt sodu par smēķēšanu neatļautās
vietās. Šobrīd tiek plānots, ka pašreizējo 15 eiro vietā smēķētājiem
būs jāmaksā 100 eiro. LTV raidījumā „Panorāma" izskanējusī informācija
norāda, ka likuma grozījumi varētu stāties spēkā ar 2020. gada sākumu.
–
Ko jūs domājat par VM ierosināto ieceri paaugstināt sodu par smēķēšanu
neatļautās vietās? – vakardien vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Anna no Ļaudonas: – Lai tik uzliek lielāku šo sodu! Nu jau par traku cilvēki smēķē uz ielām. Pilnīgi nevar noskatīties. Man jau ir radusies sajūta, ka tagad meitenes ir sākušas vairāk pīpēt par zēniem. Kas no šiem smēķētājiem izveidosies nākotnē? Es pati nepīpēju, bet dēls gan man pīpē.
Elīna no Madonas: – Man īsti nav viedokļa šajā jautājumā, bet katrā ziņā šī būtu pozitīva rīcība no valdības puses. Arī smēķētājiem ir jāciena apkārtējie cilvēki, jo pēc būtības tiem nebūtu jāelpo cigarešu dūmi.
Laura no Madonas: – Man noteikti ir pozitīvs viedoklis par šo lēmumu, jo, ja jau smēķēt ir aizliegts publiskās vietās, tad to vajadzētu ievērot. Visnotaļ šis ir pamatots lēmums.
Guntis no Kusas: – Es neesmu smēķētājs un pirmo reizi dzirdu par šādu ieceri. Bet es piekrītu šim lēmumam, jo varbūt cilvēki mazāk sāks smēķēt. Man ir paziņa, kurš uztraucas par to, ka cigaretes ir ļoti dārgas. Varbūt, ja paaugstinās sodu, viņš nāks pie saprašanas un atmetīs smēķēšanu.
Viedokļus uzklausīja
GERDA AJANTA GAILE
20.08.2019.